STAŇ SE HASIČEM

Hasičský sbor města Úpice hledá nové kolegy

Být dobrovolným hasičem je jedinečná zkušenost pro celý Váš život. Systémem vzdělávání a odborným výcvikem dosáhnete profesionálních znalostí, které budete využívat i ve svém osobním životě. Pokud úspěšně absolvujete přijímací řízení budete zařazeni do výcviku, kde Vás seznámíme se základy hasičské abecedy. Další odborný růst záleží jen na Vašem individuálním přístupu.

Hledáme muže i ženy v dobré zdravotní, fyzické i psychické kondici, ochotné nezištně pomáhat svým spoluobčanům.
Být hasičem je poslání, které zahrnuje hodně práce nejen při požárech ale i jiných událostech.

Jednotka požární ochrany (JPO) Úpice je z hlediska plošného pokrytí zařazena do kategorie JPO II. Jedná se o JPO se členy, kteří výkon služby vykonávají dobrovolně, tzn. vykonávají službu v jednotce na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr uzavřených s obcí dle zákoníku práce. Odměnou pro Vás bude někdy trochu vděku a Váš vlastní dobrý pocit.

Územní působnost je zpravidla do 10 minut jízdy ze základny v ulici J. W. Mezerové(viz. mapa), čas výjezdu prvního vozidla je do 5 minut od vyhlášení poplachu, který se provádí pomocí SMS nebo sirénou.

Před zařazením do zásahové jednotky Vám zajistíme veškerou potřebnou přípravu.

Postupně budete vycvičeni pro tyto činnosti (např.):

hašení požárů

zásahy při dopravních nehodách

poskytnutí předlékařské pomoci

záchrana a evakuace osob

obsluha speciálních záchranných prostředků

řízení, obsluha a údržba zásahových vozidel

likvidace nebezpečných látek

preventivní a kontrolní činnost

práce ve výškách a nad volnou hloubkou atd.

Co získáte ?

moderní výstroj pro zásahovou činnost

pracovní stejnokroj k výcviku v JPO

vyšší společenský kredit

odborné vzdělaní v netradičním oboru

kolektiv lidí, kteří Vás nezklamou

Co požadujeme ?

dobrý fyzický a zdravotní stav

věk minimálně 18 let

minimálně výuční list (maturita výhodou)

řidičské oprávnění C a E (není podmínkou)

čistý trestní rejstřík

bydliště v Úpici

obětavost a vytrvalost

V případě dotazu nebo zájmu nás kontaktujte na hasici.upice@tiscali.cz  nebo

osobně ve zbrojnici v Úpici(viz. mapa) vždy v pondělí mezi 18 až 19 hodinou.