Svatba Renči a Lukáše 5.9.2015

V sobotu 5.9.2015 v 10:30 si řekli své ANO, náš člen Lukáš Hofman s Renatou Balcarovou . Stalo se tak v kostele sv. Jakuba Většího na náměstí v Úpici. Tento slavný den jsme pro ně připravili hasičsky svatební zátah. Počkali jsme si na svatební kolonu při přesunu na svatební oběd. Novomanželé tak museli společnými silami uhasit připravený domeček.
Fotky z tohoto zátahu jsou k vidění zde:
https://www.zonerama.com/hasicivyjezdy/Album/893489


Staňte se i Vy dobrovolným hasičem

požár lesaBýt dobrovolným hasičem je jedinečná zkušenost pro celý Váš život. Systémem vzdělávání a odborným výcvikem dosáhnete profesionálních znalostí, které budete využívat i ve svém osobním životě. Pokud úspěšně absolvujete přijímací řízení budete zařazeni do výcviku, kde Vás seznámíme se základy hasičské abecedy. Další odborný růst záleží jen na Vašem individuálním přístupu.

Hledáme muže i ženy v dobré zdravotní, fyzické i psychické kondici, ochotné nezištně pomáhat svým spoluobčanům.
Být hasičem je poslání, které zahrnuje hodně práce nejen při požárech ale i jiných událostech

více...


Nebezpečné jezy


Na jezech ročně utone přes 20 lidí a další desítky jsou odvezeny ve vážném stavu do nemocnic. I když kvůli silničním bilboardům, díky kterým po nárazu autem umírá cca 7 lidí ročně, se plánuje jejich úplné zrušení, u jezů nikdo prevenci neřeší. Též na cyklostezky stát ročně vydává desítky miliónů korun, na vodácké trasy a zabezpečení rizikových jezů jen zlomek.

Zkusme tento stav změnit! Zadejte informace o nebezpečném jezu, na kterém došlo k utonutí.

Více na http://www.nebezpecnejezy.cz/

Znáte dobře jezy na řece Úpě? 


Hasiči na vodě, ve vodě i nad zemí

lezeniVe dnech 15.-17.10.2010 absolvovali dva naši členové kurz "Základy lanové techniky při záchranných pracích" a jeden člen kurz "První pomoc při požárech". 

více...


Švýcarští hasiči v Úpici

  Sobota 4. září 2010 byla v Úpici ve znamení dvou významných akcí. První z nich byl Světový den první pomoci a odpoledne pak hasičská soutěž s názvem ,,O pohár starosty´´. Obě dvě akce mají v našem městečku již několikaletou tradici, tento rok však byly navíc okořeněny švýcarskou návštěvou, což průběh celého dne ještě zpestřilo.
 
Šestičlenné družstvo mladých hasičů ze švýcarské partnerské obce Oberbipp přiletělo společně se svou překladatelkou do Čech už v pátek 3. září a zamířilo na exkurzi k hasičům do Hradce Králové. Večer pak dorazili do Úpice a ubytovali se v Městském pensionu, aby si odpočinuli a připravili se na následující, bohatým programem nabitý den.

více...


Povodně na Liberecku 2010

povodně LibereckoKdyž se v pátek 6. srpna 2010 nad severovýchodním územím České republiky spustil déšť, bylo obyvatelstvo varováno před možným povodňovým ohrožením. To co následovalo v příštích hodinách ale neočekával nikdo. Podle pozdějších informací místy spadlo až 200 mm srážek za 24 hodin. Média podrobně informovala o průběhu živelné pohromy a my jsme mohli pouze sledovat tento nerovný zápas člověka s přírodou. Byl vyhlášen krizový stav a naplno se rozeběhly záchranné práce. V neděli se již situace uklidňovala, začaly se pomalu zjišťovat následky a organizovat pomoc zasaženým oblastem...

více...


Povodně 2010 - Hasiči pomáhali v Troubkách

TroubkyV pátek 21. května 2010 v dopoledních hodinách byli úpičtí hasiči osloveni, zdali by pomohli likvidovat následky povodní na Moravě. Ani na okamžik jsme neváhali a pomoc jsme nabídli s tím, že jsme schopni do šesti hodin vyrazit na Moravu. Ve čtrnáct hodin jsme byli informování, že nám bylo určeno místo likvidace následků povodní. Troubky. V tu chvíli se začalo s přípravou vybavení a všeho potřebného na přesun do Troubek. Byli osloveni členové jednotky...

více...

LANA 2008 - fotogalerie

více...


LANA 2007 - srpen

17.-19. srpna 2007 proběhl v tomto roce již druhý seminář LANA, který byl určen především novým lezcům k získání základních znalostí a dovedností pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. více...


LANA 2007 - červenec fotogalerie

hlavička

více...


Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek © 2018 Hasičský sbor města Úpice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím